مسدود شدن موقت اکانت الجزیره در توییتر

اکانت عربی توییتر الجزیره چند ساعت پس از آنکه توسط توییتر به حالت تعلیق در آمده بود به حالت عادی برگشت اما این بار تمام ۱۲ میلیون فالوئرش را از دست داده بود. 

دلیل تعلیق این اکانت از طرف توییتر اعلام نشده است. 

الجزیره یک بنگاه خبری قطری است که طی چند هفته اخیر از سمت برخی از همسایگان عرب خود به خصوص عربستان و امارات تحت فشار شدید سیاسی قرار گرفته است. 

بر اساس قوانین توییتر یک اکانت به سه دلیل می‌تواند تعلیق شود نخست به خاطر اسپم، دوم به خاطر هک شدن و سوم به خاطر رفتار سو همانند ارسال تهدید به دیگر افراد. 

این بسیار غیر معمول و شاید نادر است که یک اکانت با این تعداد فالوئر و متعلق به یه شبکه ملی خبری تعلیق شود. 

یکی از سردبیران سایت الجزیره در اکانت توییتر خود گفته است که تعداد زیادی گزارش تخلف به توییتر داده شده و همین باعث شده که سیستم به طور خودکار این اکانت را معلق کند. 

اینکه چطور گزارش تخلف و بعد تعلیق یک اکانت به حذف میلیونی کاربران یک اکانت توییتر منجر شده نکته‌ای است که هنوز هیچ کس به آن پاسخی نداده است. اکانت الجزیره از زمان بازگشت و در طی چند ساعت حدود ۱۱ هزارفالوئر گرفته است. 

سایت الجزیره هم اکنون توسط دولت‌های سعودی و امارات و مصر و بحرین مسدود شده است. 

<![CDATA[
*/
]]>

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>