مشکلی تازه در پرچمدار سامسونگ؛ گلکسی S8 خود به خود ریستارت می‌شود!

همین چند روز پیش بود که از مشکل وجود هاله‌ای قرمز در برخی از جدیدترین کهکشانی‌های سامسونگ خبرهای متعددی به گوش رسید ولی همچنان به نظر می‌رسد که مشکلات گلکسی‌ S8 تمامی ندارد و این بار نیز معضل دیگری گریبان‌گیر این سازنده‌ کره‌ای و محصول جدیدش شده و ریست شدن خودکار و بی‌دلیل این اسمارت‌فون بعضی از صاحبان این گوشی را کلافه کرده است.

تعدادی از دارندگان گوشی گلکسی‌ S8 وجود این مشکل را در صفحه انجمن مربوط به این اسمارت‌فون در سایت XDA Developers تایید کرده‌اند، همچنین برخی از افراد دیگر در صفحه رسمی کمپانی سامسونگ در حال بیان این مشکل و درخواست ارایه راه‌حلی برای رفع آن هستند. طبق اطلاعات اعلام شده، اولین بار شخصی ناشناس بیان کرده که گوشی‌هوشمند جدیدش طی ۱۰ ساعت گذشته بیش از ۷ بار به صورت خود به خودی، ریستارت شده و باید افزود این اشکال منحصر به گلکسی‌ S8 نبوده و برخی کاربران گلکسی‌ S8 پلاس نیز از وجود آن گلایه کرده‌اند. البته راه‌حل‌های متفاوتی از اشخاص و وبسایت مختلف برای این معضل منتشر شده که هیچکدام از آنها دائمی نبوده و به صورت موقتی کاربر را از شر ریست شدن بی‌دلیل دستگاه خلاص می‌کنند.

به عنوان نمونه یکی از این راه‌حل‌ها این است که اگر در گلکسی‌ S8 خود از کارت حافظه microSD استفاده می‌کنید، ممکن است برداشتن این حافظه خارجی باعث رفع موقتی این مشکل شود. این در حالی است که بعضی از صاحبان این اسمارت‌فون از کارت حافظه microSD نیز بهره نمی‌برند ولی همچنان از وجود این باگ نرم‌افزاری رنج می‌برند. به نظر می‌رسد بهترین راهکار برای حل این مشکل آن است که کاربران تا انتشار بروزرسانی رسمی از سوی کمپانی سامسونگ منتظر بمانند. همانطور که می‌دانیم ریست کردن دستگاه‌های نو و تازه خریداری شده، پس از بروزرسانی یا برای رفع ایرادات جزئی امری عادی و معمول است ولی این مشکل کاملا جدا از این موضوع بوده و می‌توان گفت به احتمال زیاد بخاطر وجود یک نقص نرم‌افزاری اتفاق افتاده است.

فعلا باید منتظر ماند و امیدوار بود که شرکت سامسونگ این مشکل جدید گلکسی‌ S8 را مانند قرمز شدن نمایشگر این گوشی و اشکالات دکمه اختصاصی دستیار بیکسبی، با ارایه سریع یک آپدیت نرم‌افزاری برطرف کند.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>