مقابله گوگل با اخبار جعلی

مقابله گوگل با اخبار جعلی

گوگل به منظور مقابله با گسترش اخبار جعلی در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی قصد دارد منابع انتشار این اخبار را با کمک کاربران شناسایی و دفن کند.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از پی.سی.ورلد، گوگل از یکسو در حال ارتقای الگوریتم‌های خود برای شناسایی این نوع اخبار از خلال جستجوهای کاربران و از سوی دیگر طراحی ابزاری است که ارسال اطلاعات در مورد منابع انتشار این اخبار را تسهیل می‌کند.

بر اساس آمار گوگل، حدود ۰.۲۵ درصد از کل جستجوهای روزانه گوگل منتهی به نمایش محتوای گمراه کننده یا نامناسب می‌شود و قرار است با شناسایی دقیق‌تر این محتوا آنها به صفحات بعدی منتقل شده یا حذف شوند تا به عنوان نتایج دقیق نمایش داده نشوند.

گوگل لینک‌های فیدبک را هم برای کاربران فعال کرده تا آنها بتوانند در مورد دقت قابلیت تکمیل خودکار گوگل و متون پیشنهادی هم اطلاعاتی را ثبت کنند.

کارشناسان معتقدند انتشار انبوه اخبار جعلی علیه هیلاری کلینتون در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا از جمله علل بدبین شدن مردم به وی و شکست او در این انتخابات بود.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>