موبایل سامسونگ را هک کنید و تا ۲۰۰ هزار دلار جایزه بگیرید

 بسیاری از شرکت‌های بزرگ تکنولوژِی، برای ارتقا سطح امنیتی محصولات و سرویس‌های خود برنامه‌ای به نام Bug Bounty عرضه می‌کنند که طی آن هر شخصی که بتواند عیوب امنیتی شرکت را پیدا و معرفی کند، مبلغی جایزه می‌گیرد. این بار شرکت سامسونگ اقدام به معرفی این جایزه کرده است.

سامسونگ که اسم این جایزه را “برنامه تشویقی امنیتی موبایل” نام نهاده و طی آن به محققانی که بتوانند رسوخ امنیتی گوشی‌های موبایل این شرکت و یا نرم افزارهای مربوطه را شناسایی و معرفی کنند، مبلغی تا سقف ۲۰۰ هزار دلار اهدا خواهد شد.

سامسونگ اعلام کرده است:”سامسونگ به عنوان یکی از پیشروهای صنعت موبایل و سخت افزارهای مرتبط، امنیت و حفاظت اطلاعات کاربران را در اولویت قرار می‌دهد. برای ما امنیت در تولید و توسعه دستگاه‌ها و سرویس‌های مختلف بیشترین اهمیت را دارد. سامسونگ با افتخار حاضر است با جامعه تحقیقاتی امنیتی همکاری کند تا بار دیگر اثبات کند که تمام محصولات و سرویس‌های این شرکت با امنیت بالا به مشتریان عرضه خواهد شد.”

۳۸ دستگاه موبایل برای محققانی که بخواهند در این برنامه شرکت کنند، در نظر گرفته شده است که همه آنها دستگاه‌هایی هستند که به روزرسانی‌های منظم دریافت می‌کنند مانند سامسونگ گلکسی اس ۸ و اس ۷٫

سامسونگ اعلام کرده است که همچنین سرویس Mobile Service Suit هم جزو این برنامه قرار دارد، این سرویس شامل برنامه‌های مختلف از جمله دستیار هوشمند بیکسبای، سامسونگ اکانت و سامسونگ پی است. به محققان پیشنهاد شده که به روی آخرین نسخه برنامه‌های معرفی شده، آزمایشات خود را انجام دهند.

هر مشکلی که از طرف محققی شناسایی شود، توسط سامسونگ بررسی خواهد شد. جوایز در نظر گرفته شده برای این برنامه،  بر اساس درجه اهمیت مشکل پیدا شده توسط فرد ارزش گذاری می‌شود که تا سقف ۲۰۰  هزار دلار در نظر گرفته شده است و کمترین میزان جایزه در نظر گرفته شده برای این برنامه، ۲۰۰ دلار خواهد بود.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>