مک High Sierra به زودی عرضه می‌شود

مک High Sierra به زودی عرضه می‌شود


به گزارش ایتنا از فارس و به نقل از ورج، High Sierra هم مانند دیگر نسخه‌های سیستم عامل مک به رایگان در دسترس علاقمندان قرار می‌گیرد.

برخی برنامه‌های قدیمی عرضه شده برای سیستم عامل مک با این نسخه جدید از سیستم عامل یادشده سازگاری ندارند که از جمله آنها می‌توان به برنامه های فاینال کات و لاجیک اشاره کرد.

از جمله امکانات این سیستم عامل می‌توان به فایل سیستم APFS به روزشده به منظور آزادکردن فضای بیشتر بر روی رایانه مک، تسریع اجرای وظایف مختلف در مک، راحت تر شدن تهیه نسخه پشتیبان از فایل‌ها، استفاده از کدک ویدئویی جدید HEVC برای کاهش حجم ویدئوها و پشتیبانی از هدست‌های واقعیت مجازی مانند SteamVR  و  the HTC Vive VR اشاره کرد.

برخی برنامه‌های این نسخه از مک هم به روزشده‌اند که از جمله آنها می‌توان Photos، Safari، Mail، Notes، Siri،  و Spotlight را نام برد. بلوکه کردن پخش خودکار ویدئوها در تنظیمات مرورگر سافاری از جمله قابلیت‌های جالب آن است.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>