میزو پرو ۷ مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۳۵ خواهد بود

کمپانی چینی میزو که یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان اسمارت فون در چین به شمار می‌رود و کمپانی آمریکایی تولید کننده تراشه‌های موبایلی یعنی کوالکام ارتباط خیلی نزدیکی با هم نداشته‌اند اما دعواهای اخیر آن ها بر سر تعدادی پتنت، این دو کمپانی را از آن‌چه تصور می‌شد به هم نزدیک‌تر کرده است. به نظر می‌رسد که میزو پرو ۷ به آخرین پردازنده ساخت کوالکام مجهز باشد.

گزارشاتی از چین منتشر شده که میزو قصد دارد دو اسمارت فون جدید مجهز به اسنپدراگون کوالکام را پس از سال‌ها همکاری انحصاری با مدیاتک و سامسونگ راهی بازار کند. یکی از این دو اسمارت فون احتمالا یک پرچمدار خواهد بود که می‌تواند میزو پرو ۷ باشد و گفته می‌شود به اسنپدراگون ۸۳۵، دوربین دوگانه و نمایشگر خمیده مجهز خواهد بود. گوشی دیگر احتمالا یک محصول میان رده است که از اسنپدراگون ۶۲۶ بهره خواهد برد و در واقع نسخه لایت همین پرچمدار است.

سابقه روابط میزو با کوالکام به موضوع عدم پرداخت حق امتیاز تکنولوژی‌های ۳G و LTE به کوالکام توسط میزو بر می‌گردد؛ مشکلی که بر اساس گزارشات، دو کمپانی آن را بین خود حل کردند و حالا در مقیاسی گسترده تر وارد همکاری شده‌اند. گوشی‌های میزو در کشور چین و بعضی نقاط اروپا و مخصوصا روسیه از طرفداران زیادی برخوردارند و بنابراین همکاری با میزو می‌تواند به نفع کسب و کار کوالکام باشد.
اگر در میزو پرو ۷ از اسنپدراگون ۸۳۵ استفاده شود، عرضه آن به ماه مه و پس از آن موکول خواهد شد که دلیل آن نیاز گلکسی اس ۸ سامسونگ به این تراشه است. مشکلی که تعداد دیگری از اسمارت فون‌ها را نیز با عرضه دیر هنگام مواجه کرد.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>