نوکیا صاحب تلفن‌های همراه برند آلکاتل است

کمپانی نوکیا مدتی قبل اپراتور فرانسوی Alcatel Lucent را به مالکیت خود درآورد. هم‌چنین این اپراتور در تولید گوشی هوشمند نیز فعالیت دارد. حالا هم این شرکت خوش‌نام اظهار کرده که با تصاحب این اپراتور، صاحب تلفن‌های همراه برند آلکاتل نیز شده است.

در سال گذشته میلادی بود که نوکیا اعلام کرد کمپانی فرانسوی تجهیزات مخابراتی Alcatel-Lucent را خریداری کرده است. این کمپانی در زمینه تجهیزات مخابراتی و زیرساخت‌های شبکه رقیب شرکت هوآوی محسوب می‌شود.

اگر آشنایی زیادی با این کمپانی ندارید باید بدانید که نام آلکاتل به دلیل تولید گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های میان‌رده و رده پایین نیز پر آوازه است و برند گوشی‌های هوشمند آلکاتل هم در هنگام فروش در مالکیت این مجموعه مخابراتی بوده است. بنابراین پس از خرید Alcatel-Lucent، برند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های این شرکت هم متعلق به نوکیا خواهد بود، اما تا یک سال پس از انجام این معامله، کمپانی فنلاندی هیچ حرفی درباره این موضوع به میان نیاورده است.

بالاخره نوکیا به این موضوع واکنش نشان داد و به تازگی اعلام کرد که هنگامی که مجموعه آلکاتل را خریداری کرد، مالکیت برند آلکاتل را (که امتیاز تولید آن در اختیار کمپانی چینی TCL بوده است) هم به دست آورده است. البته کمپانی TCL امتیاز تولید گوشی‌های بلک‌بری را هم در اختیار دارد.

امتیاز تولید گوشی‌ها و دستگاه‌های برند آلکاتل توسط Alcatel-Lucent به TCL داده شد و این امتیاز تا سال ۲۰۲۴ اعتبار دارد. زمانی که نوکیا در ۲۰۱۶ مجموعه Alcatel-Lucent را خرید، این برند و قرارداد واگذاری امتیاز آن را هم شامل شد.

این بیانیه از قرارداد بین نوکیا و TCL برداشته شده است که طی آن شرکت چینی تا بیش از ۷ سال دیگر می‌تواند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های برند آلکاتل را به بازار عرضه کند. البته این مورد برای نوکیا هم منفعت مالی خواهد داشت.

جا دارد این مورد را هم ذکر کنیم که منظور ما از نوکیا، شرکتی نیست که به تازگی مدل‌های جدید Nokia 5 و Nokia 6 را معرفی کرد. تمامی مدل‌های نام برده توسط شرکت فنلاندی HMD Global ساخته و روانه بازار می‌شوند و خود برند دستگاه‌های نوکیا هم در اختیار HMD Global است.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>