همه زمزمه‌های مشکوک در سیاه‌جامگان؛ جادوی سیاه

وبسایت رسمی برنامه نود – جادوگری در فوتبال ایران بحث جدیدی نیست و قدمتی بیش از لیگ برتر دارد اما از آن سو بحثی اثبات‌شده و موثق هم نیست. بارها شنیده‌ایم که افرادی در فوتبال از وجود جادوگر گفته‌اند اما آن را متعلق به تیم‌های دیگر و مربیان دیگر دانسته‌اند. تیم‌ها و مربیان دیگر هم آن را تایید کرده‌اند اما در مورد مربیان و تیم‌های دیگر!

به گزارش وب‌سایت نود، هر چند ماه یکبار اتفاقی می‌افتد که این بحث مطرح می‌شود مثل خبر دستگیری مدیرعامل یک تیم لیگ برتری که باز هم جادوگران را به صدر اخبار کشاند. البته همه چیز به فصل گذشته برمی‌گردد و فردی که در بازی سیاه‌جامگان و ماشین سازی با لباس عکاسی دستگیر شد و گویا حاشیه‌های آن به این فصل هم کشیده شده است. در این چند روز اخیر سایت‌ها و خبرگزاری‌ها از مدیرعامل سیاه‌جامگان به عنوان مدیرعامل موردنظر نام برده‌اند. عباسی خبر دستگیری فردی از باشگاه سیاه‌جامگان را تایید می‌کند اما سمت و وظیفه آن فرد را چیز دیگری می‌‌داند. محمدرضا عباسی گفت: «شخصی که عنوان می‌شود معاون فرهنگی باشگاه بوده و به او لقب رمال و جادوگر دادند همکار ما در باشگاه سیاه جامگان است و او استاد قرآن است و این وصله‌ها به این شخص نمی‌چسبد. اگر ما جادوگر داشتیم که اجازه نمی‌دادیم کار بقای ما در لیگ برتر به دقیقه ۹۰ روز آخر بکشد؛ به وسیله همان جادوگری که دوستان مدعی شده‌اند وسط فصل کار را پیش می‌بردیم تا ‌آخر فصل این همه حرص نخوریم.»

البته پیش‌لرزه‌های این اتفاقات از ابتدای فصل شروع شده بود. جایی که در چند روز قبل از مراسم معارفه میثاقیان به عنوان سرمربی، حکم تعلیق عباسی توسط کمیته اخلاق مطرح شد. عباسی تعلیق شدن خود را تایید کرد اما دلیل آن را نامعلوم دانست: «من نمی‌دانم چرا محروم شده‌ام و جالب است که رسانه‌ها زودتر از من خبر محرومیتم را اطلاع دارند.»

البته بعضی از اتفاقات در این تیم هم باعث شده تا به شایعات دامن زده شود. مثلا یکی از این اتفاقات پیراهن‌های میثاقیان است. همان طور که قبلا در گزارشی (تی‌شرت‌های دردسرساز میثاقیان/ خرافات یا شانس؟) توضیح داده بودیم، اگرچه در حالت عادی پوشیدن پیراهن مشکی ایرادی ندارد اما در سیاه‌جامگان به دلیل نزدیک بودن رنگ پیراهن سرمربی با بازیکنان، داوران به میثاقیان تذکر داده و او را مجبور به پوشیدن کاور کردند. با وجود این مشکلات، میثاقیان راضی نشد که پیراهن خود را عوض کند و اگرچه این قضیه به علاقه سرمربی سیاه‌جامگان به پیراهن مشکی است اما اصرار به پوشیدن یک پیراهن، با یک مارک خاص در فضای ملتهب این باشگاه باعث بوجود آمدن شایعاتی هم شد.

در چندین ماه اخیر شایعات مربوط به رمالی و جادوگری در اطراف باشگاه سیاه‌جامگان شنیده می‌شد. سیاه‌جامگان از ابتدای حضورش با یک پدر و پسر مدیرعامل و اسم باشگاه و لباس و هر چیزی که مربوط به آنها بود حاشیه‌ساز شده بود و این حاشیه‌ها با بحث رمالی به اوج خود رسیده  است. اگرچه بعید است که اتفاق جدیدی در این خصوص بیفتد و این بحث، به بحث‌های قبلی جادوگر در فوتبال ایران اضافه می‌شود و این پرونده هم به سبک فیلم‌های اصغر فرهادی پایانی باز خواهد داشت.

 

۳۰۳۸۸

منبع: varzesh3

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>