همکاری اینتل و AMD برای تولید یک تراشه جدید مخصوص لپ‌تاپ

اینتل و AMD در صنعت رقیب هم محسوب می‌شوند ولی هم‌اکنون این دو غول در حال همکاری برای توسعه یک تراشه جدید مخصوص لپ‌تاپ هستند تا بتوانند بر انویدیا برتری یابند. این تراشه جدید از هسته‌های پردازشی اینتل و گرافیک سفارشی AMD بهره می‌برد. براساس اعلام این دو شرکت، پردازنده جدید برای لپ‌تاپ‌های باریک و قابل حمل توسعه می‌یابد.

این تراشه در سری هشتم پردازنده‌های اینتل قرار می‌گیرد و از Core H و گرافیک رادئون شرکت AMD بهره می‌برد. این پردازنده گرافیکی سفارشی بوده و درون یک پردازنده پردازشی قرار می‌گیرد. این محصول باعث ایجاد نسل جدیدی از لپ‌تاپ‌ها شده که توانایی اجرای بازی‌های گرافیکی را برای کاربر فراهم می‌کند.

دستگاه‌های مجهز به این تراشه قادر به رقابت با محصولاتی که از پردازنده‌های Ryzen بهره می‌برند، نخواهد بود. این پردازنده جدید برای استفاده در اولترابوک‌ها طراحی شده و قادر به اجرای بازی‌های سنگین است.

اینتل و AMD

اینتل اعلام نموده که این پردازنده، اولین محصول مصرفی بوده که از EMIB بهره می‌برد. این عبارت به‌عنوان یک ارتباط (پل) کوچک توصیف شده که به سیلیکون‌ ناهمگن امکان انتقال سریع اطلاعات را در فاصله نزدیک می‌دهد. این امر باعث می‌شود که شاهد عملکرد سریع‌تر این تراشه بدون نیاز به افزایش اندازه آن باشیم.

انتظار می‌رود پردازنده توسعه یافته توسط اینتل و AMD در آینده نزدیک معرفی و در ماه‌های آینده شاهد عرضه محصولی مجهز به آن باشیم.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>