همکاری فورد و ودافون برای اتصال مسافران خودروها به شبکه نسل چهارم LTE

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از گجت‌نیوز، این سیستم امکان نمایش ترافیک زنده را دارد و در نتیجه مسیرها را از نظر میزان تراکم ترافیک و به صورت بلادرنگ در اختیار رانندگان قرار می‌دهد تا مسیرهای کم‌ترافیک را برای ادامه سفرشان انتخاب کنند.

این هات‌اسپات وای‌فای همچنین به یک سیستم هوایی خارجی وصل می‌شود تا بتواند ۱۰ ابزار را در آنِ واحد به اینترنت متصل کند.
FordPass Connect قابلیت‌های دیگری نیز دارد. این نرم‌افزار به رانندگان امکان می‌دهد که از راه دور یعنی از هر جایی از کره خاکی که هستند، درهای خودروی خود را کنترل کنند.

آنها همچنین می‌توانند اطلاعات مربوط به میزان سوخت، میزان باد تایرها، میزان شارژ باتری و مسافت‌سنج خودرو را چک کنند و موقعیت خودروشان را در نقشه بیابند.


 شایان ذکر است که امروزه اتصال به شبکه برای همه افراد از نخستین پیش‌فرض‌ها به شمار می‌آید. به طور مثال، در بریتانیا ۳۳ درصد کودکان زیر پنج سال تبلت دارند، همچنین از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ تعداد اروپاییانی که برای تماشای تلویزیون و محتوای فیلم به صورت استریم، پول می‌پردازند ۴۰۰ برابر افزایش یافته‌ است، این در حالی است که انتظار می‌رود تا سال آینده استریمینگ موزیک از دانلود موزیک پیشی بگیرد.

در این میان، دو شرکت فورد و ودافون اعلام کرده‌اند که قصد آنها از ساخت چنین محصولی این است که رانندگان و مسافران را حتی زمانی که در وسایل نقلیه نشسته‌اند به دنیای دیجیتال متصل نگه دارند.
البته این امر نیاز به یک اتصال امن و نیرومند دارد. فورد از سیم‌کارت‌های جهانی ودافون و پلات‌فرم “اینترنت اشیاء” برای ایمن کردن، قابل تشخیص کردن و ارائه خدمات اطلاعاتی/سرگرمی به خودروهای فورد در سرتاسر اروپا استفاده کرده است.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>