هوش مصنوعی به دنیای لباس‌ها هم وارد شد

یک استارتاپ دوخت سفارشی لباس آقایان اعلام کرد که قادر است با استفاده از تکنولوژی هوش مصنوعی،  لباس‌های سفارشی تولید کند. طبق ادعای شرکت Original Stitch،  برنامه هوشمند Bodygram به صورت کامپیوتری قادر است اندازه‌های دقیق مشتری را درآورد و آنها را برای دوخت پیراهن‌های دگمه دار این شرکت اعمال کند.

شرکت Original Stitch در سال ۲۰۱۵ تاسیس شد و همیشه به مشتریان خود این اطمینان را می‌دهد که محصولات کاملا سفارشی و مخصوص به آنها تحویل می‌دهد. از آنجاییکه این شرکت یک فروشگاه آنلاین است و همچنین دوخت لباس‌های سفارشی مستلزم اندازه گیری دقیق بدن مشتری است، این کار می‌بایست توسط خود مشتری انجام می‌شد که درصد بروز خطا را بالا می‌برد.

مدیر عامل این شرکت، Jin Koh می‌گوید:” اندازه گیری به روش سنتی احتمال خطای بالایی دارد و ممکن است مشتری به دلیل اندازه‌های نا مناسب، از نتیجه کار ناراضی باشد. اما با این طرح جدید، می‌توان میزان رضایت مشتریان و به دنبال آن محبوبیت شرکت را بالا برد.”

این شرکت با برنامه بادیگرام قادر است لباس‌هایی دقیقا اندازه بدن مشتریان به آنها تحویل دهد. مشتری تنها کافیست یکی از پیراهن‌های قبلی خود را روی زمین پهن کند، یک برگه کاغذ به روی ‌آن بگذارد و بعد با گوشی هوشند خود یک عکس بگیرد. سیستم این برنامه به همین طریق به اندازه‌ها دسترسی پیدا خواهد کرد.

هدف شرکت Original Stitch این است که مشتریان راحت‌تر قادر باشند پیراهن‌های سفارشی مخصوص خود را خریداری کنند و به علاوه از تجربه خرید انلاین خود نیز بیشتر لذت ببرند.

محصولات این شرکت قائدتا گران قیمت هستند. ارزان‌ترین نمونه پیراهن در این وبسایت ۵۰ دلار و بیشتر پیراهن‌ها بیش از ۸۰ دلار قیمت دارند. مشتریان همچنین می‌توانند پارچه دلخواه خود را برای دوخت قسمت‌های مختلف پیراهن انتخاب کنند که با الطبع قیمت سفارش را بالا خواهد برد.

طبق گفته Koh، تنها ۳ درصد سفارشات انجام شده با استفاده از نرم افزار اندازه گیری بادیگرام، برگشت خورده‌اند و این در حالیست که در سیستم گذشته این شرکت، ۲۳ درصد محصولات به دلیل عدم رضایت مشتری به شرکت بازگردانده می‌شدند.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>