هک روزنامه دانشجویی هاروارد برای تمسخر مارک زوکربرگ

مارک زوکربرگ از آن دست مدیرانی است که همانند بیل گیتس ترک تحصیل کرده و به نوعی به سوال همیشگی «علم بهتر است یا ثروت» جواب داده است. زوکربرگ سال ۲۰۰۶ میلادی تحصیل در دانشگاه را ترک کرد و پس از طراحی و راه اندازی فیس بوک به ثروتی بیش از ۶۲ میلیارد دلار دست یافت. او پس از گذشت ۱۲ سال از ترک تحصیلش در دانشگاه هاروارد، از سوی این دانشگاه موفق به دریافت دکترای افتخاری شده اما هکرها قبل از اهدای دکترا به وی روزنامه این دانشگاه را هک کردند و به تمسخر زوکربرگ پرداختند.
BusinessInsider- زوکربرگ سال ۲۰۰۲ در گروه روانشناسی دانشگاه هاروارد تحصیلات خود را شروع کرد و در سال ۲۰۰۴، به همراه دوستان خود کریس هیوز و داستین مسکوویتز، ایده راه اندازی شبکه اجتماعی فیس بوک را دنبال کرد. وی پس از پایان سال دوم، برای تمرکز بر گسترش شبکه اجتماعی فیس بوک دانشگاه را ترک کرد. اما پس از اینکه هاروارد اعلام کرد که به او دکترای افتخاری حقوق می دهد، در صفحه رسمی خود در فیس بوکش نوشت: «مادر! همیشه به شما گفته بودم که دوباره به دانشگاه هاروارد باز می گردم و مدرک خود را دریافت می کنم».  

اما چند ساعت قبل از شروع مراسم اهدای دکترای افتخاری به زوکربرگ، یک هکر کنترل سایت روزنامه دانشجویی «The Harvard Crimson» را به دست گرفت و تصاویر و مطالب تمسخرآمیزی علیه زوکربرگ منتشر کرد. صفحه اصلی این روزنامه ۱۴۴ ساله حالا به حالت عادی بازگشته که نشان می دهد حرکت مذکور، توسط شخصی خارج از مجموعه و بدون مجوز انجام شده است.

درک چوی (Derek K. Choi)، سردبیر روزنامه پس از اتفاقات این مراسم اعلام کرد: «امروز تغییراتی در وب سایت هاروارد کریمزون به دست یک کاربر غیرمجاز داده شد. ما در حال رفع رخنه هستیم و از بابت ناراحتی که برای کاربران به وجود آمده، متاسفیم. در ضمن تلاش می کنیم ادامه جشن را پوشش دهیم.» این اتفاق در نوع خود بسیار جالب است؛ چراکه زوکربرگ در دوران دانشجویی خود حساب ایمیل دو تن از نویسندگان همین روزنامه را برای دستیابی به اطلاعات مربوط به دعوای حقوقی خود با شبکه اجتماعی رقیب به نام «ConnectU» هک کرده بود. 

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>