واقعیت مجازی به کمک سالمندان می‌آید

زمین خوردن ناگهانی سالمندان با توجه به شرایط خاص آنها، ممکن است منجر به شکستگی و حتی مرگ این افراد شود. در همین راستا محققان از فناوری واقعیت مجازی برای کمک به آنها بهره گرفته‌اند.

به گزارش مهر، استفاده از این فناوری  جابه‌جایی در محیط های جدید را با دقت بیشتر و همراه با مشاهده جزییات کامل تر ممکن می کند. محققان دانشگاه نورت کارولینا می گویند این فناوری به افراد مسن و افرادی که سلول های عصبیشان آسیب دیده، امکان می دهد تا بتوانند درک بهتری از شرایط محیط اطراف پیدا کنند و از قدم گذاشتن در محیط های پرخطر یا لیز خودداری کنند.

هدست های یاد شده با افزودن داده‌هایی به محیط زندگی واقعی می توانند به افراد مسن کمک کنند تا از مسیرهای ایمن تری برای جابه‌جایی استفاده کنند و حتی با شبیه‌سازی نحوه راه رفتن مناسب بر اطلاعات افراد سالخورده در این زمینه بیفزایند.

محققان موفق به ابداع یک سیستم واقعیت مجازی شده اند که به افرادی که به سختی راه می روند امکان می دهد تا مسیر حرکت خود را به دقت انتخاب کنند.

البته هدست یاد شده فعلا در محیط آزمایشگاهی با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفته و تلاش بر این است که در نمونه های نهایی ابزاری به هدست ها اضافه شود که مشکلات حرکتی افراد مسن یا دارای مشکلات عصبی را شناسایی کند و از این طریق به درمان آنها کمک شود.

 

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>