ورود یک اپراتور مجازی به عرصه مخابراتی کشور

به گزارش ایسنا، محمدحسین شانه‌ساززاده  – رئیس هیئت مدیره گروه شرکتهای شاتل –  امروز در مراسم راه‌اندازی تجاری- آزمایشی خدمات تلفن همراه اظهار کرد: شاتل موبایل در همه استانها و بیش از ۴۰۰ شهر کشور در حال ارائه خدمات است که تا نسل ۴٫۵ اینترنت را نیز پشتیبانی می‌کند.

او از مهمترین پروژه‌های این شرکت در آینده خبر داد و گفت: خدمات شاتل از طریق سیستم FTTC و روی کابل‌های مسی تا حجم ۶۰۰ مگابایت داده منتقل می شود.
وی با اشاره اینکه چگونهاین شرکت با وجود رقبای بسیار قدرتمند و قدیمی در حوزه خدمات تلفنی قادر به رقابت در این بازار خواهد بود اظهار کرد: به دنبال ارائه سرویس های صوتی و ویدئویی از طریق موبایلی هستیم تا بتوانیم تجربه متفاوتی از خدمات موبایلی را برای مشترکان خود به ارمغان بیاوریم.

شانه‌ساززاده با بیان اینکه ترکیب خدمات شاتل باعث می شود قیمت تمام شده خدمات این شرکت بسیار کم شود اظهار کرد: خدمات سرویس شاتل در یک پیج واحد ارائه می‌شود که مشتریان تنها یک بار بابت آن هزینه می‌کنند و بعد از آن دیگر هزینه ای پرداخت نمی کند.

اپراتورهای مجازی (Mobile Virtual Network Operator) که قرار است با استفاده از ظرفیت‌های مازاد اپراتورهای صاحب شبکه یعنی همان اپراتورهای اصلی تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل و رایتل) بدون داشتن شبکه زیرساخت، خدماتی را به کاربران بازارهای خاص عرضه کنند، چندی پیش از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات مجوز فعالیت گرفتند.

در خصوص اینکه اپراتور مجازی چیست و چه کارکردی دارد اینگونه اعلام شده بود: سرویس‌های اپراتور چهارم که به عنوان اپراتور مجازی در کشور فعالیت خواهند کرد همان سرویس‌های مشابه اپراتورهای موجود را ارائه می‌دهند و عمده تفاوتی که خواهند داشت این است که شبکه دسترسی یا همان طیف رادیویی را ندارند.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>