پایان یکه‌تازی اینتل پس از ۲۵ سال

طبق گزارش بلومبرگ، سامسونگ با کنار زدن شرکت اینتل، حالا بزرگ‌ترین و پردرآمدترین سازنده قطعات پردازنده و چیپست در دنیا محسوب می‌شود. میزان فروش قطعات ساخته شده توسط سامسونگ به ارزش بیش از ۶۹ میلیارد دلار رسید و با کنار زدن شرکت آمریکایی اینتل و پایان سلطه ۲۵ ساله این شرکت در بازار قطعات، حالا سامسونگ اولین شرکت در این حوزه محسوب می‌شود.

فعالیت سامسونگ در حوزه ساخت قطعات تراشه، مدت‌هاست که با رونق خوبی مواجه شده است و این شرکت در سال ۲۰۱۷ موفق شده است در این حوزه بیش از ۶۹ میلیارد دلار درآمد داشته باشد و این در حالی است که شرکت اینتل در سال ۲۰۱۷ تنها ۶۲٫۸ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است.

در سال‌های اخیر، سامسونگ از بازار تلویزیون‌های ارزان قیمت گرفته تا ساخت قطعات اصلی گوشی‌های هوشمند و دیگر وسایل دیجیتال، فعالیت داشته است. این شرکت همچنین اخیرا تولید تراشه‌های حافظه را نیز آغاز کرده است. یکی از دلایل رونق کسب و کار سامسونگ در حوزه ساخت قطعات و به ویژه چیپ‌های حافظه که از اساسی‌ترین قطعات موبایل محسوب می‌شوند، تمرکز بیشتری است که این شرکت روی بازار گوشی‌های هوشمند اعمال کرده است. چیپ‌های اینتل به روی بیش از ۹۰ درصد کامپیوترها در دنیا دیده می‌شود اما نتوانست در بازار گوشی‌های هوشمند حرفی برای گفتن ارائه دهد.

سود کلی سال ۲۰۱۷ شرکت سامسونگ در تمام حوزه‌های تکنولوژیک، رقمی حدود ۵۰٫۷ میلیارد دلار برآورد شده است و درآمد کلی شرکت، ۲۲۵ میلیارد دلار بوده است. تنها در پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۷، درآمد شرکت ۶۲ میلیارد دلار و سود آن ۱۴ میلیارد دلاربوده است.

سامسونگ اعلام کرده است در سال ۲۰۱۸ قصد دارد تمرکز خود را به روی بازار چیپست‌ها و قطعات در سرویس‌های ابری و هوش مصنوعی افزایش دهد. در بازار گوشی‌های هوشمند نیز سامسونگ بزرگترین تولید کننده موبایل دنیا و همچنین یکی از برترین و محبوب‌ترین بِرندها محسوب می‌شود و قصد دارد به زودی طرح‌های متنوعی از تکنولوژی‌های نوین مانند صفحات نمایش تاشو را ارائه دهد.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>