پتنت انبار آمازون در آسمان ثبت شد

سرویس Amazon Prime طی دوران تعطیلات سال نو، دو روز ارسال رایگان محصولات خود را به مشتریان ارائه می‌دهد و به همین مناسبت حجم عظیمی از محصولات سفارشی در حال آماده سازی برای ارسال هستند که کارکنان شرکت در تلاش هستند تا در کم‌ترین زمان ممکن این مهم را انجام دهند.

شرکت آمازون از پروژه آزمایشی ارسال محصولات با پهباد، سربلند بیرون آمد اما ظاهرا این شرکت بلند همت‌تر و جاه‌طلب تر از این حرف‌ها است. طرح تولید انبار معلق در آسمان و یا انبار شناور آمازون که در سال ۲۰۱۴ طرح ریزی شد و اوایل امسال مورد استقبال قرار گرفت، بالاخره ثبت شد. این طرح شامل انبارهای عظیمی است که در آسمان مشابه کشتی‌هایی هوایی معلق هستند و شرکت نام آنها راairborne accomplishment centers گذاشته است.

داخل این انبار توسط کارمندان آمازون اداره می‌شود که به سفارش‌های آنلاین رسیدگی می‌کنند و محصولات سفارش شده مشتریان را با پهبادها برای آنها ارسال می‌کنند. این انبارها در نقاطی از آسمان قرار می‌گیرند که اکثر سفارش‌ها از آن منطقه ثبت می‌شوند، که با استفاده از این شیوه مرسولات بسیار سریع‌تر به دست مشتریان خواهد رسید. کارمندان مرکز هوایی مرکزی نیز قادر خواهند بود با پروازهای رفت و برگشتی با هواپیماهای کوچک رفت و آمد کنند. زمانی که محصولات موجود در انبار هوایی مرکزی تمام شد، این وسیله قادر خواهد بود تا برای انبارگردانی به مرکز زمینی برگردد.

پس آیا گمان می‌کنید به زودی شاهد کشتی هوایی عظیم آمازون در آسمان خواهید بود؟ بعید به نظر می‌رسد، زیرا پرواز پهبادها در آسمان بسیاری از کشورها از جمله آمریکا مشمول قوانین سخت گیرانه‌ای است که به همین دلیل تصور دیدن پهبادهای ارسال محصول آمازون و یا هر شرکت دیگری در آسمان، حداقل در آینده نزدیک بعید است.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>