پرتاب ماهواره‌ای که اتصال به اینترنت را دگرگون می‌کند

در آخرین روزهای سال ۲۰۱۶ یک ماهواره ارتباطی فناوری پیشرفته بر روی موشک سوخت جامد اطلس ۵ به فضا پرتاب شد.

 به گزارش اسپیس، ماهواره باند پهن پرقدرت “اکواستار ۱۹″ شرکت  ULA روز گذشته (یکشنبه) در ساعت ۱۸:۲۷ به وقت گرینویچ از پایگاه فضایی کیپ‌کارناوال در فلوریدا به مدار زمین ارسال شد.

این ماهواره از مدار زمین‌ثابت خود در ارتفاع ۳۶ هزار کیلومتری زمین، شیوه اتصال مردم به اینترنت را متحول خواهد کرد.

اکواستار ۱۹ پس از استقرار، در بالای یک نقطه از جهان باقیمانده اما با سرعت گردش زمین منطبق خواهد شد. این امر به ماهواره اجازه می‌دهد تا به ارائه خدمات برای شرکت HughesNet در آمریکای شمالی بپردازد.

این ماهواره که ژوپیتر ۲ نیز نامیده می‌شود، به عنوان قدرتمندترین ماهواره ارتباطات اینترنتی شرکت تا به امروز نامیده شده است. سیگنال‌ها از ماهواره به یک دیش کوچک و بالعکس منتقل شده و سپس به ایستگاه‌های زمینی و روترهای خانگی ارسال می‌شوند.

خدمات ارائه شده توسط این ماهواره فقط به زمین محدود نشده، بلکه پوشش هوایی نیز خواهد داشت. این خدمات از تابستان سال آینده برای مشتریان هواپیماهای مسافربری ارائه خواهد شد.

به گزارش ایسنا این دوازدهمین و آخرین پرتاب موشک شرکت ULA در سال ۲۰۱۶ و همچنین صد و پانزدهمین پرواز در تاریخ ۱۰ ساله این شرکت بوده است.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>