پرداخت جریمه ۳۱۸ میلیون یورویی اپل به دولت ایتالیا

به دنبال بررسی‌های صورت گرفته در مورد پرونده تخلف مالیاتی، اپل ۳۱۸ میلیون یورو معادل ۳۴۷ میلیون دلار جریمه شد و مقامات قضایی ایتالیا اعلام کردند شرکت اپل برای فرار مالیاتی از شعبه خود در کشور ایرلند استفاده کرده است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارش منتشر شده در روزنامه رپوبلیکا، اپل پس از ماه‌ها بحث و جدل سرانجام موافقت کرد این جریمه را پرداخت کند.

قاضی دادگاه عالی ایتالیا پیش‌تر اعلام کرده که اپل برای این فرار مالیاتی می‌بایست ۸۸۰ میلیون دلار جریمه بپردازد که این رقم به فرار مالیاتی بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ میلادی مربوط می‌شود.

بررسی‌ها نشان داد شرکت اپل مبلغ ۸۸۰ میلیون یورو معادل ۹۶۲ میلیون دلار از سود خود را به شعبه خود در کشور ایرلند فرستاده است تا از مالیات فرار کند. زیرا میزان مالیات در ایرلند نصف مالیات ایتالیا محاسبه می‌شود.

گفته می‌شود اپل از همین تاکتیک در سراسر جهان استفاده می‌کند تا مالیات کمتری بپردازد و طی چند سال گذشته روش مشابه را در دیگر کشورها هم دنبال کرده است.

شرکت اپل این روزها به دلیل نگه داشتن پول‌های نقد خود در خارج از مرزهای‌ آمریکا تحت فشار سنگین دولت این کشور قرار گرفته است و گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که «تیم کوک» مدیرعامل این شرکت اتفاقات مذکور را فشارهای سیاسی می‌داند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>