پشتیبانی از زبان فارسی در اینستاگرام

اینستاگرام از امروز از زبان‌های فارسی و عربی که از راست به چپ نوشته می‌شوند هم پشتیبانی می‌کند. اینستاگرام تا قبل از این آپدیت از ۳۳ زبان مختلف از جمله رومانیایی و مالایی پشتیبانی می‌کرد و مدت‌ها بود کاربران منتظر اضافه شدن این ۲ زبان به این برنامه محبوب بودند. اینستاگرام گفته که برای پشتیبانی از این ۲ زبان که از راست به چپ نوشته می‌شوند، مجبور شده کل برنامه را فرمت و مجددا کد ‌نویسی کند.

اینستاگرام مدت‌ها است که از زبان‌های کره‌ای، چینی و ژاپنی که از راست به چپ و بالا به پایین نیز خوانده می‌شوند پشتیبانی می‌کند اما تا به‌امروز از زبان‌هایی که به‌طور انحصاری از راست به چپ نوشته می‌شوند پشتیبانی نکرده بود. البته اینستاگرام هنوز هم از چند زبان محبوب از جمله آذری و اردو پشتیبانی نمی‌کند اما با این وجود در آپدیت جدید خود سعی کرده از زبان‌هایی توسط مردم خاورمیانه استفاده می‌شوند پشتیبانی کند.

البته این زبان‌های جدید فعلا تنها در نسخه اندرویدی این اپلیکیشن پشتیبانی می‌شوند و دلیل اینکه ابتدا سیستم‌عامل اندروید از این ۲ زبان پشتیبانی می‌کند این است که بیش از ۷۰ درصد مردم ساکن خاورمیانه از دیوایس‌های اندرویدی استفاده می‌کنند. البته اینستاگرام قول داده به‌زودی پشتیبانی از این ۲ زبان برای کاربران آی‌اواس را هم فراهم کند. طبق آمار، بیش از ۶۰ میلیون کاربر اینستاگرام در خاورمیانه زندگی می‌کنند. اینستاگرام در پست وبلاگی خود نوشت: «امیدواریم با این آپدیت جدید مردم سراسر دنیا با سهولت بیشتری با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.»

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>