پشتیبانی نرم افزار وی.ال.سی از نمایش ویدئوهای ۳۶۰ درجه

پشتیبانی نرم افزار وی.ال.سی از نمایش ویدئوهای 360 درجه

 

طراحان نرم‌افزار چندرسانه‌ای VLC از پشتیبانی آن از نمایش ویدئوهای ۳۶۰ درجه خبر داده اند. قرار است مشاهده ویدئوهای واقعیت مجازی هم از این طریق تا سال ۲۰۱۷ ممکن شود.

به گزارش ایتنا از فارس به نقل از پی.سی‌ورلد، ویدئولن شرکت سازنده این نرم‌افزار چند رسانه‌ای نسخه پیش نمایش این برنامه موسوم به VLC 360 را به نمایش گذاشته که از رایانه‌های ویندوزی و مک پشتیبانی می‌کند. در این نسخه آزمایشی کاربران به راحتی می توانند ویدئوهای ۳۶۰ درجه را مشاهده کنند و با استفاده از موشواره ویدئو را کنترل کنند.

خدمات یادشده از طریق رایانه‌های رومیزی در دسترس خواهد بود و به نسخه ۳ این برنامه اضافه خواهد شد. شرکت سازنده این برنامه برای ارائه خدمات یاد شده با شرکت Giroptic همکاری کرده که در زمینه ساخت دوربین‌های ۳۶۰ درجه فعال است.

نسخه اولیه این برنامه از ویدئوهای ۳۶۰ درجه سایت یوتیوب پشتیبانی نمی‌کند و تنها دارای چند ویدئوی آزمایشی برای استفاده و تجربه کردن است، اما قرار است پشتیبانی از ویدئوهای ۳۶۰ درجه یوتیوب در آینده به آن اضافه شود. نسخه‌های اندرویدی و سازگار با آی.او.اس این برنامه هم در اینده طراحی می‌شوند.

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>