چهار نکته برای استقرار یک شبکه مجازی موفق

چهار نکته برای استقرار یک شبکه مجازی موفق

بسیاری از این فناوری‌ها برای خودکارسازی مدیریت شبکه یا برای مجسم ساختن شبکه، از نرم‌افزار به خصوصی استفاده می‌کنند. پژوهش‌های اخیر موسسه آی.دی.سی نشان می‌دهد که درامدهای حاصل از نرم‌افزارهای شبکه‌ای و ارتباطی از ۶ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷، فراتر رفته و به ۱۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۱ خواهد رسید.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از آی.تی ورلد، در این بین کارشناسان، به مشتریان خود توصیه می‌کنند که در مورد استراتژی‌های تبادل شبکه، یک سری از نکات ضروری را رعایت کنند. این نکات عام، صرف‌نظر از نوع فناوری که قرار است پیاده‌سازی شود، می‌تواند یک نوع کلی از فناوری را شامل شود و مواردی که منجر به موفقیت یک پروژه می‌شود را در برگیرد.

اولین نکته به نظر متخصصین، تشکیل یک تیم و بهره‌مند شدن از مزایای کار جمعی و تیمی است.
اصل اساسی این است که برای موفقیت یک پروژه به تعدادی از افراد متخصص نیاز است و این نکته در بالاترین سطح اجرایی صادق است. این تیم مسئول هدف‌گذاری، برنامه‌ریزی برای دستیابی به اهداف و کار مداوم برای به سرانجام رساندن برنامه‌هاست.


نکته دوم آن است که تمامی اعضای تیم باید به فکر سیستم‌هایی باشند که بتواند روی پلتفرم‌های کنونی اجرا شود و نیاز به یک سیستم کاملاً جدید نباشد، چون در این صورت استقبال چندانی از این سیستم جدید نخواهد شد. در حقیقت اجرای یک راهبرد شبکه مجازی به یک مجموعه فناوری کاملاً جدید نیاز ندارد.

نکته سوم برای رسیدن به موفقیت، برنامه‌ریزی برای آینده است. تنها چیزی که در صنعت فناوری ثابت است، اصل “تغییر” می‌باشد. هرگونه تغییری که در سازمان‌ها اتقاق می‌افتد، آغاز راه است. پس فکر نکنید که تغییرات به یکباره رخ می‌دهند. باید همواره از تغییرات جدید بهترین بهره را ببرید و ببینید که در آینده این کسب‌وکار به چه چیزی نیاز دارد و سعی کنید همیشه از پیشگامان باشید.

نکته آخر، نظارت است. نظارت بر سلامت شبکه، برطرف کردن مسائل و مشکلات موجود و بررسی ترافیک شبکه از نکات ارزشمندی هستند که اغلب نادیده گرفته می‌شوند.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>