چین به کارشناسان سایبری نیاز دارد

چین اعلام کرده است که با توجه به گستردگی شبکه اینترنت و مخاطراتی که وجود دارد بیش از گذشته به نیروهای متخصص سایبری نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، آمار نشان می دهد که چین دستکم در زمان فعلی به بیش از ۷۰۰ هزار کارشناس برای بخش های مختلف اینترنتی و شبکه نیاز دارد.
این کشورافزوده است که یکی از بزرگترین قربانیان حملات رایانه ای در جهان است و بیشتر از همه از سوی آمریکا مورد چنین حملاتی قرار می گیرد.
ازسوی دیگر اعلام شده است که شمار کارشناسان مورد نیاز درعرصه سایبری و مقابله با حملات اینترنتی تا سال ۲۰۲۰ میلادی در چین به یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
دولت چین از سال ۲۰۱۴ میلادی به این طرف یک هفته را به عنوان هفته امنیت سایبری اختصاص داده است و در این ایام مردم و بخش های مختلف را در باره امنیت سایبری آموزش می دهد.
از آن زمان تاکنون ۱۹ نفر توانسته اقدامات برجسته ای در زمینه امنیت سایبری برای کشور انجام دهند و از سوی دولت چین نیز هر یک ۱۵۰ هزار دلار جایزه دریافت کرده اند.
آمار روزنامه چاینا دیلی نشان می دهد که هر سال فقط ۱۵ هزار نفر از دانشگاه های چین در رشته امنیت سایبری و امنیت اطلاع رسانی فارغ التحصیل می شوند که خیلی از نیاز کشور کمتر است.
وزارت آموزش و پروش ، وزارت علوم و فن آوری اطلاع رسانی و همچنین اداره فضای سایبری چین برای اجرای یک راهبرد ملی امنیت سایبری به توافق رسیده اند.
در چین نزدیک به ۷۰۰ میلیون نفر مشترک شبکه جهانی اینترنت هستند و امنیت اطلاع رسانی و امنیت سایبری برای چین یکی از مهمترین دغدغه های مرتبط با امنیت ملی است.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>