کمرنگ شدن محدودیت تعداد کاراکترها در توییتر

کمرنگ شدن محدودیت تعداد کاراکترها در توییتر

توییتر محدودیت تعداد کاراکتر را کاهش داده و شمارش اسامی در پاسخ‌ها و پیوست‌های رسانه‌ای در توییت‌ها را متوقف کرده است.

به گزارش ایتنا از رایورز به نقل از theverge، قرار است بزودی توییتر محدودیت ۱۴۰ کاراکتری خود را تا حدی – و نه کاملاً – لغو کند. گزارش‌ها حاکی است توییتر از چند ماه پیش درصدد کاهش محدودیت در خصوص تعداد کاراکتر پیام‌ها بود و درنظر داشت میزان محدودیت را تا ۱۰ هزار کاراکتر ارتقاء دهد. با این وجود، امروز قرار است تغییری هرچند کوچک به وقوع بپیوندد.

گفتنی است این شرکت دقیقاً تعداد کاراکترها را افزایش نخواهد داد؛ بلکه شمارش برخی از موارد همچون تصاویر، گیف‌ها و ویدیوها را متوقف خواهد نمود. توییتر همچنین شمارش نام‌های کاربری در ابتدای پاسخ‌ها را نیز متوقف خواهد کرد.
ازرا گوتیل (تحلیلگر مؤسسه پژوهشی Technology Business Research) این تغییر را خوب و به‌جا ارزیابی می‌کند. او می‌گوید: «درست است که این یک تحول کوچک است؛ اما از آن استقبال می‌کنم.»
وی ادامه می‌دهد: «من با اینکه شخصاً قانون محدودیت کاراکتر را می‌پسندم؛ اما خیلی دوست ندارم که هر بار موقع توییت کردن، تعداد کاراکترهای نام‌ها و لینک‌ها را بشمارم.»

با این وجود، گوتیل خیلی تمایل ندارد که توییتر محدودیت کاراکتر را به‌طور کلی لغو نماید. او اظهار می‌دارد: «برخی اوقات کاربران به فضای بیشتری برای نوشتن احتیاج دارند؛ اما هرقدر هم که تعداد کاراکتر محدودیت کمتری داشته باشد، باز هم این نیاز خود را به‌گونه‌ای نشان خواهد داد و برداشتن محدودیت به‌طور کامل، منجر به تجربه تماماً متمایزی خواهد شد.»


گوتیل می‌افزاید: «بنابراین محدودیت ۱۴۰ کاراکتری، خوب است؛ به شرطی که این محدودیت فقط در مورد چیزهایی باشد که می‌نویسیم؛ نه در خصوص مواردی همچون نام‌ها و مانند آن. این کار همچنین کاربران را تشویق خواهد کرد تا نام‌های بیشتری در توییت خود بگنجانند و در نتیجه، توییتر بیشتر حال و هوای یک جامعه را خواهد داشت.»
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>