کمپین مبارزه با فحاشی در شبکه‌های اجتماعی

فحاشی گروهی از افراد در شبکه‌های اجتماعی و روی صفحه یا اکانت برخی اشخاص مشهور موضوعی است که بسیاری از کاربران ایرانی را بارها شرم‌زده معدودی از هم‌ زبانانشان کرده   است. آخرین آن شاید به حمله این گروه از کاربران به اکانت اینستاگرام دی‌کاپریو برمی‌گردد در جایی که این بازیگر سینما عکسی از دریاچه ارومیه را منتشر کرد و نسبت به خشک شدن آن واکنش نشان داد. حمله کاربران ایرانی با فحاشی و انتشار رکیک‌ترین الفاظ انجام گرفت به طوری که بسیاری از دیگر کاربران را که با این اقدام آنها موافق نبودند را نیز وادار به واکنش در همان جا کرد. 

تکرار چنین مواردی باعث شده کمپین بزرگی با هشتگ #رکیکـ_نیستم ایجاد شود. کمپینی که حالا ویدیویی درباره چرایی آن درست شده و با حمایت سایت آپارات تا حالا ۴۱ هزار بازدید داشته است. 

برای آشنایی یا حمایت از این کمپین می‌توانید هشتگ #رکیکـ_نیستم را در شبکه‌های مختلف جست و جو کنید و همچنین نگاهی به سایت ۱hes.ir بزنید که درباره این کمپین توضیحات بیشتری را نوشته است. 

من رکیک نیستم
آی تی ایران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>