گارتنر: افزایش جهانی ۹ درصدی فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه اول ۲۰۱۷

گارتنر گزارش خود از میزان فروش گوشی‌های هوشمند در سه‌ماهه اول ۲۰۱۷ را منتشر کرد که براساس آن میزان فروش ۹ درصد افزایش یافته است. کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند موفق به فروش ۳۸۰ میلیون دستگاه در این بازه زمانی شده‌اند که افزایش ۹٫۱ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین گارتنر گزارش می‌دهد که کاربران تمایل به خرید گوشی‌های گران‌قیمت‌تر پیدا کرده‌اند.

باید شرکت‌های چینی را در این سه‌ماهه موفق‌ترین تولیدکنندگان محسوب کرد. سامسونگ در این بازه زمانی موفق به فروش ۷۸,۶۷ میلیون گوشی هوشمند شده که نشان‌دهنده سهم ۲۰٫۷ درصدی این شرکت است که نسبت به سهم ۲۳٫۳ درصدی در مدت‌ زمان مشابه سال گذشته، کاهش یافته است. اپل با فروش ۵۱٫۹۹ میلیون واحد در مقام دوم قرار دارد که سهم آن از ۱۴٫۸ درصد در سال گذشته به ۱۳٫۷ درصد رسیده است.

در مقام‌های بعدی هواوی، اوپو و Vivo قرار دارند که به‌ترتیب فروشی برابر با ۳۴٫۱۸ میلیون، ۳۰٫۹۲ میلیون و ۲۵٫۸۴ میلیون واحد را تجربه کرده‌اند. سهم آن‌ها نیز برابر با ۹ درصد، ۸٫۱ درصد و ۶٫۸ درصد است. باقی تولیدکنندگان دارای سهمی ۴۱٫۷ درصدی بوده که این موضوع نشان‌دهنده سهم بالاتر از ۵۰ درصدی ۵ تولیدکننده مطرح است.

سیستم‌عامل اندروید دارای سهم ۸۶٫۱ درصدی بوده و iOS سهمی برابر ۱۳٫۷ درصد دارد. سهم باقی سیستم‌عامل‌ها برابر با ۰٫۲ است.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>