گفت‌وگویی کوتاه با مدیرعامل «Airbnb»

ظاهرا کمپانی موفق Airbnb فعلا قصد ندارد از ورشکست کردن تجارت هتل‌ها دست بکشد. این شرکت سال گذشته امکان گذشت و گذار رفتن به‌همراه صاحب خانه را به سرویس خود اضافه کرد و حال استفاده از خدمات این شرکت برای کاربران یک تجربه واقعی را به‌همراه خواهد داشت. همچنین این شرکت اخیرا با اپلیکیشن رستورانی «Resy» نیز همکاری خود را آغاز کرده است. «برایان چسکی» مدیرعامل Airbnb در مصاحبه اخیر خود سعی کرده به اقدامات بعدی این شرکت اشاراتی داشته باشد.

کسب و کار با سبک جدید چگونه پیش می‌رود؟

خب از ژانویه تا امروز حدود ۱۲ برابر پیشرفت داشته‌ایم و موفق به کسب نیم میلیون دلار از این بخش (گشت‌وگذار و رستوران) شده‌ایم. البته توسعه این بخش را خودمان عمدا محدود کرده‌ایم. حقیقتا پس از سال‌ها تجربه در این زمینه تصمیم به چنین اقدامی گرفتیم.

به‌یاد داریم که قبلا اعلام کردید Airbnb می‌خواهد در سفرهای روزانه کاربران سراسر دنیا سهم داشته باشد، آیا این گفته‌ی شما نوعی استراتژی محسوب می‌شود؟

بله، استراتژی ما در زمینه سفرها مشابه استراتژی آمازون در رابطه با فروش محصولات است. به عبارت دیگر می‌خواهیم همه نوع خدمات مرتبط با مسافرت را به کاربران ارائه کنیم.

نظرتان درباره رسوایی‌ها و تبعیض‌های جنسی اخیر در شرکت‌های بزرگ تکنولوژی چیست؟

به نظرم مردم از سیلیکون ولی خیلی بیشتر از این حرف‌ها انتظار دارند. در صنعتی که توسعه و پیشرفت در آن با چنین شتابی در حال انجام است، بی احترامی کردن به زنان و بی اهمیت شمردن جنس مونث واقعا ناامید کننده است.

برنامه خاصی برای عرضه سهام شرکت به صورت عمومی دارید؟

می توانم بگویم که در حال حاضر تقریبا در نیمه‌‌ی راه یک پروژه ی دوساله هستیم اما برای روشن‌تر شدن این مسئله باید اعلام کنم که سهام شرکت ما از سال آینده رسما برای عموم عرضه خواهد شد و در حال حاضر مشغول آماده سازی خودمان هستیم.

منبع اصلی: صفحه ۲۱ مجله Fortune

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>