گوگل سوابق پزشکی را از نتایج جست‌وجو حذف می‌کند

گوگل سوابق پزشکی را از نتایج جست‌وجو حذف می‌کند

گوگل سیاست‌های حذف خود را با مقوله جدید سوابق پزشکی خصوصی به‌روزرسانی کرده است و قصد دارد که سوابق خصوصی پزشکی را از لیست نتایج جست‌وجو حذف نماید.
بر اساس گزارشی که بلومبرگ به تازگی منتشر کرده، این غول جست‌وجو، صفحه خط مشی حذف نتایج جست‌وجو را به صورت کامل به‌روزرسانی کرده است و گوگل نیز به‌روزرسانی خط مشی خود را تأیید کرده است.
بر اساس این سند، گوگل سوابق شخصی محرمانه پزشکی اشخاص خصوصی را حذف می‌نماید.

به گزارش ایتنا از رایورز و به نقل از زد.دی نت، گوگل معمولاً تا زمانی که بر اساس قانون مکلف به انجام کار یا حذف نتایج جست‌وجو نشود، این کار را انجام نمی‌دهد. در این مورد، انتشار سوابق پزشکی می‌تواند برای افراد مشکلاتی را ایجاد کند. سایر اطلاعاتی که ممکن است از نتایج جست‌وجو حذف شود، اطلاعات مالی مانند شماره کارت اعتباری، تصویر امضا و اعداد کارت شناسایی ملی هستند.

گوگل در سال ۲۰۱۵ و مدت کوتاهی پس از اجرای سیاست حذف توسط توئیتر، پیاده‌سازی خط مشی خود را آغاز کرد. گوگل معمولاً عادت به دست‌کاری الگوریتم‌های موتور جست‌وجوی خود ندارد، با این حال طی چند سال گذشته و در پی تغییر سیاست کاری، چند بار این کار را انجام داده است.
البته لازم به ذکر است که هرچند سوابق پزشکی از نتایج گوگل حذف می‌شود، اما این سوابق از روی وب برداشته نخواهد شد و این مشکلی است که همیشه وجود داشته است.


شایان ذکر است، زمانی نقش گوگل مورد توجه قرار گرفت که بیش از ۴۰۰۰۰ گزارش پاتولوژی حساس توسط یک ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی هندی به صورت آنلاین به اشتراک گذاشته شد. نحوه کار گوگل به صورتی است که دسترسی و یافتن فایل‌ها را آسان‌تر می‌کند.

تصمیم برای حذف مدارک پزشکی شخصی از نتایج جست‌وجوی گوگل بعد از چند سری رخنه اطلاعات در سطح گسترده اتخاذ شد. در سال ۲۰۱۵ و بعد از هک شدن پایگاه‌داده شرکت آنتم -به عنوان دومین سازمان بیمه بزرگ ایالات متحده آمریکا- اطلاعات میلیون‌ها کاربر به بیرون درز کرد.
طبق یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵، تنها بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ حدود ۲۹ میلیون سابقه پزشکی از طریق شکاف‌های امنیتی به بیرون درز کرده‌ است.
 

منبع: itna

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>