گوگل سوییج به اندروید از iOS را آسان‌تر کرد

اگر به خاطر داشته باشید چند ماه قبل، گوگل وبسایت “Switch” به اندروید را برای اپلیکیشن‌های بیشتری به روز رسانی کرده بود. این وبسایت مکانی برای آموزش نحوه دانلود اپبیکیشن‌های مرتبط برای سیستم عامل iOS و پشتیبانی و انتقال اطلاعات و عکس‌ها به درون برنامه‌هایی از جمله: مخاطبین، “Google Photos” و “Google Drive” بود.

در واقع گوگل این سایت را برای کسانی راه‌اندازی کرده بود که قصد داشتند از iOS به اندروید سوییچ کنند. 

هدف گوگل از آن بهبودها در حقیقت کاری در جهت آسان‌تر شدن انتقال اطلاعات از طریق سرویس‌های “Cloud” هنگام تعویض دستگاه‌ها انجام نشده بود. اما حالا اسمارت‌فون گوگل پیکسل(XL) به همراه کابل OTG مجهز به USB-C وارد بازار شده و هر دستگاهی قادر است به این گوشی متصل شود و از این طریق می‌توانید تمامی اطلاعات مربوطه خود را به راحتی به درون دستگاه جدید یعنی “گوکل پیکسل” انتقال دهید.

حال گوگل وبسایت “Switch” خود را به روز رسانی کرده و از “Google Drive” پشتیبانی می‌کند. این ابزار قابل نصب بر روی دستگاه‌های iOS نیز خواهد بود و در اصل بخشی از اپلیکیشن “Google Drive” به حساب می‌آید. پس از نصب وارد برنامه شوید و ابزار پشتیبان گیری را پیدا کنید، سپس فایل‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید و در پایان با زدن گزینه “Start Backup” به راحتی از آنها بک اپ گرفته می‌شود.

پس از انجام تنظیمات اولیه گوشی جدید، با ورود به اکانت “Gmail” که از آن برای گرفتن بک‌آپ استفاده کرده‌اید، تمامی اطلاعاتی که از آن بک‌آپ گرفته بودید به قسمتی که به آن تعلق دارند انتقال داده می‌شوند. لیست مخاطبین را در برنامه مخاطبین، تصاویر در اپلیکیشن “Google Photo” و رخدادهای مورد نظرتان از طریق برنامه تقویم گوگل، قابل دسترسی خواهد بود. البته تا کنون امکان انتقال پیامک‌ها از دستگاه آیفون به دستگاه‌های اندرویدی از طریق این سرویس ممکن نیست و برای انتقال پیامک‌ها به کابل OTG و اتصال مستقیم آیفون به دستگاه اندرویدی نیاز خواهد بود.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>