یو‌اس‌بی نسخه ۳٫۲ با سرعت انتقال ۲۰ گیگابیت در ثانیه معرفی شد

یو‌اس‌بی نسخه ۳٫۲ به‌صورت رسمی معرفی شد، این نسخه قادر خواهد بود اطلاعات را با سرعت حداکثر ۲۰ گیگابیت بر ثانیه انتقال دهد، این به‌معنای افزایش دو برابری سرعت به نسبت نسخه ۳٫۱ است. البته این مشخصات ممکن است در آینده تغییر کند و برای انتشار رسمی این نسخه از استاندارد USB می‌بایست تا ماه سپتامبر صبر کنیم.

این استاندارد تنها برای کابل‌های USB نوع C بوده و دیگر کابل‌های موجود از آن پتشیبانی نخواهند کرد. در واقع این استاندارد از فناوری muli-lane موجود در کابل‌های USB نوع C برای انتقال اطلاعات با سرعت بیش از ۲ گیگابایت در ثانیه استفاده خواهد کرد. بنابراین اگر درحال‌حاضر کابل شما می تواند اطلاعات را با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه (USB 3.1) انتقال دهد، می‌توانید از آن برای استفاده از استاندارد ۳٫۲ نیز استفاده کنید.

مطمئنا استفاده از این استاندارد نیاز به ایجاد تغییرات در دستگاه های موجود دارد و این موضوع احتمالا تا سال ۲۰۱۹ به درازا می‌انجامد. در واقع مشابه بودن پورت و کابل‌ها تنها بخشی از این موضوع خواهد بود و سازندگان می‌بایست تولیدات خود را با استاندارهای جدید سازگار کنند.

اولین نسل از USB نسخه ۳ که سرعت انتقال اطلاعات در آن به ۵ گیگابیت در ثانیه می‌رسید با نام USB 3.1 Gen 1 شناخته می‌شود، دومین نسل از این استاندارد که سرعتی دو برابری را به ارمغان می‌آورد USB 3.1 Gen 2 نام دارد که برای اختصار به نام USB 3.1 شناخته می‌شود. حالا در سومین نسل از USB 3 باید منتظر نام USB 3.2 باشیم، هرچند ممکن است این نام نیز تغییر پیدا کند.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>