یک وینچستر مدل ۱۸۸۶ به قیمت ۱.۲۶ میلیون دلار فروخته شد!

تاریخ تفنگ‌ها، فقط تاریخ تفنگ‌ها نیست، بلکه تاریخ بسیاری از چیزهای دیگر نیز هست و به همین دلیل است که یک وینچستر مدل ۱۸۸۶ با قیمت ۱.۲۶ میلیون دلار، گرانترین تفنگ تاریخ لقب گرفته که در نهایت در یک حراجی بفروش رسید.

این تفنگ بسیار زیبا و خوش‌ساخت است، اما علت این گرانی، زیبایی آن نیست. این تفنگ به یکی از شخصیت‌های مهم تاریخ آمریکا مرتبط است: جرونیمو! او رهبر سرخپوستان در جنگ‌های آپاچی بود و به مدت سی سال از دست دولت ایالات متحده فراری بود. اما او در سال، ۱۸۸۶ تسلیم ژنرال نلسون مایلز شد. این تفنگ در حراجی Rock Island Auction Company در ایلینویز که در حراجی تسلیحات قدیمی تخصص دارد، بفروش رسید.

وینچستر مدل ۱۸۸۶ که در آغاز عصر ماشین‌ها تولید شده بود، به استاندارد جهانی تفنگ‌ها تبدیل شد. طراحی دسته آن به‌گونه‌ای بود که پایداری و قدرت بی‌سابقه‌ای داشت و تبدیل به نمادی برای مهاجرنشینان شد. این تفنگ، نماد غرب در حال تغییر بود، غربی که بیشتر مطیع ایالات متحده بوده است.

نوشته یک وینچستر مدل ۱۸۸۶ به قیمت ۱.۲۶ میلیون دلار فروخته شد! اولین بار در - آی‌تی‌رسان پدیدار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>