۵ قابلیت برتر Gboard، کیبورد گوگل

گوگل حدود یک سال پیش، Gboard ( کیبورد مجازی دستگاه‌های اندرویدی و آی او اس) را معرفی کرد. اما چرا یک کاربر تا زمانی که کیبوردهای استاندارد دستگاهی مانند آیفون جوابگوی نیازها هست، باید از جیبورد استفاد کند؟ ما به شما می‌گوییم چرا!

یکی از خبرنگاران Business Insiders گزارشی را در مورد این کیبورد منتشر کرده و توضیح می‌دهد که این برنامه  چه تغییراتی در شیوه تایپ، ارسال پیغام، پیدا کردن اموجی، استفاده از گیف‌ها و جستجو اعمال می‌کند. به گفته وی، این کیبورد به قدری امتیازات زیادی نسبت به کیبورد استاندارد آیفون که دارد که حتی شاید کاربر هرگز نخواهد به کیبورد قدیمی رجوع کند.

در ادامه ۵ قابلیت‌ برتر جیبورد را می‌خوانید:

۱-   پیدا کردن و ارسال گیف‌ها بسیار ساده‌تر است.

پیدا کردن و به اشتراک گذاری گیف‌ها در جیبورد بسیار ساده است. کاربر به راحتی می‌تواند در میان دسته بندی‌های متنوعی مانند “High Five“، “Cheers” یا “Thumbs Up” جستجو کند و یا با تایپ نام گیف مورد نظر، از میان پیشنهادات موجود گوگل انتخاب کند.

۲-   می‌توانید اموجی خاصی را  جستجو کنید

یکی از بزرگ‌ترین عیوب کیبورد آیفون، نحوه مرتب سازی اموجی‌هاست. اپل، اموجی‌ها را بر اساس دسته، طبقه بندی می‌کند و بعضی اوقات به خاطر سپردن جای اموجی‌ها سخت است.

جیبورد کار را بسیار راحت کرده است و جستجوی اموجی‌ها کار تقریبا راحتی است. همچنین با تایپ اموجی مورد نظر، دیگر گزینه‌های مشابه نیز نمایش داده می‌شود که می‌توان از میان آنها نیز انتخاب کرد

۳-   نوار جستجوی گوگل در دسترس قرار دارد

احتمالا بهترین قسمت جیبورد این است که نوار جستجوی گوگل را در خود دارد و دیگر برای جستجو، نیازی به خارج شدن از برنامه گفتگو نیست. مطالب جستجو شده نیز به راحتی قابل اشتراک گذاری است.

۴-   باز کردن همزمان دیگر برنامه های گوگل

اگر از دیگر برنامه‌های گوگل استفاده می‌کنید، جیبورد بازهم به کارتان می‌آید. مثلا بعد از پیدا کردن یک رستوران برای صرف غذا، به راحتی و تنها با انتخاب یک دگمه در نتایج جستجو، برنامه نقشه گوگل نیز همزمان باز می‌شود و می‌توانید مکان مورد نظر را مسیر یابی کنید.

البته از آنجاییکه گوگل مدت‌هاست که قادر به انجام این کار است، این قابلیت شاید چندان غیر عادی نباشد اما بسیاری از سرویس‌ها قادر نیستند برنامه دیگری را مثلا از طریق Safari به صورت خودکار باز کنند. جیبورد اما این امکان را دارد تا دیگر برنامه‌های گوگل را باز کند که در بسیاری از مواقع بسیار کاربردی است.

۱-   تایپ نوآورانه

جیبورد قابلیت جدید Swip Typing  را عرضه می‌کند. قابلیتی که به شما اجازه می‌دهد به جای ضربه زدن، تنها با کشیدن انگشت خود روی کیبورد از یک حرف به حرف دیگر، تایپ کنید. این قابلیت، تایپ با یک دست را بسیار راحت می‌کند. به علاوه گوگل با حدس کلمه مورد نظر شما، کار تایپ شما را راحت‌تر نیز می‌کند.

جیبورد برای سیستم عامل های IOS و اندروید عرضه شده و به صورت رایگان از App Store یا  Google Play Store قابل دانلود است.

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>