۵ گوشی پرفروش دنیا در نیمه نخست سال ۲۰۱۷

سمیه مهدوی – دانستن این موضوع که پرفروش‌ترین گوشی‌های فعلی دنیا کدام مدل‌ها هستند، همیشه جذاب و گاه غافلگیر‌کننده است.

آیا می‌خواهید بدانید بیشترین گوشی‌هایی که به اقصا نقاط دنیا برای فروش ارسال شده‌اند و بیشترین سهم فروش جهانی را در اختیار داشته‌اند کدام گوشی‌هاهستند؟ معمولا کسب این آمار در دنیا کار چندان دقیقی نیست و برخی از شرکت‌های درگیر تحلیل بازار معمولا تخمین‌هایی در این خصوص دارند و به همین دلیل است که گاه میان خروجی کار آنها تفاوت‌هایی دیده می‌شود. با این وجود اما کمپانی تحقیقاتی SMT (Smartphones Model Trackers) مدعی است که چنین آماری را در اختیار دارد.

البته این آمار ۵ گوشی هوشمند پرفروش در طول ۴ ماهه نخست سال ۲۰۱۷ است که در ادامه به ترتیب به آن پرداخته می‌شود.

 

Apple iPhone 7

در صدر لیست مورد تحقیق شرکت SMT آخرین گوشی پرچمدار شرکت اپل یعنی آیفون ۷ قرار دارد. این گوشی بیشترین میزان بارگیری به اقصا نقاط دنیا را داشته است و در حدود ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد از این گوشی در چهارماهه نخست سال جاری میلادی به کشورهای مختلف ارسال شده است. به عبارت دیگر آیفون ۷ در زمان مذکور ۶ درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داد.

 

Apple iPhone 7 Plus

و البته سهم کمپانی اپل با عرضه آیفون ۷ در دنیا تمام نشده و دومین گوشی موجود در این لیست نیز به یکی دیگر از گوشی‌های پرچمدار این شرکت یعنی آیفون ۷ پلاس تعلق گرفته است؛ یک گوشی با صفحه نمایش بزرگتر از مدل آیفون ۷٫

آنطور که اپل گزارش داده، ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار عدد از این گوشی در ۴ ماهه اول سال ۲۰۱۷ به کشورهای مختلف ارسال شد که آیفون ۷ پلاس را در رتبه دوم جدول اختصاص داد، یعنی جایی که ۵ درصد از سهم بازار جهانی را دارد.

 

Oppo R9s

از جایگاه سوم این جدول اما نتایج کمی دور از انتظار است، به خصوص برای ما ایرانی‌ها که شاید با گوشی‌ برند چینی اوپو در کشور آشنا نباشیم. اما واقعیت این است که گوشی مدل Oppo R9s از شرکت اوپو، که تقریبا دل هندی‌ها و بازار این کشور را برده، در سال ۲۰۱۶ و بعد از عرضه در چین راهی هند شد. ۸ میلیون و۹۰۰ هزار عدد از این مدل گوشی در طول چهارماهه نخست سال جاری بارگیری شده تا این گوشی بتواند ۲٫۵ درصد از سهم جهانی را به خود اختصاص دهد.

 

Samsung Galaxy J3 (2016)

شاید شما هم مثل خیلی‌ها انتظار داشتید نام یکی از محصولات سامسونگ در رده دوم یا حداقل سوم، ۵ گوشی پرفروش دنیا قرار گیرد، اما حالا و در رتبه چهارم این جدول می‌توانید یک از پرفروش‌ترین گوشی‌های بزرگترین تولیدکننده گوشی یعنی سامسونگ را بیابید.

گوشی Galaxy J3 (2016) با ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار عدد ارسال به کشورهای مختلف دنیا توانست سهم ۱٫۷ درصدی از بازار فروش گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص دهد. این گوشی هم نخستین بار و در سال ۲۰۱۶ راهی کشور هند شد.

 

Samsung Galaxy J5 (2016)

و البته که دور از انتظار نبود که باز هم یکی از محصولات سامسونگ در میان ۵ گوشی پرفروش دنیا قرار گیرد و پنجمین گوشی حاضر در لیست کمپانی SMT گوشی مدل Galaxy J5 (2016) سامسونگ است. این غول کره جنوبی ۵ میلیون عدد از این گوشی هوشمند را روانه بازار کرد تا ۱٫۴ درصد سهم فروش گوشی دنیا را به خود اختصاص دهد و البته این گوشی هم اواخر سال ۲۰۱۶ عرضه جهانی خود را از کشور هند تجربه و آغاز کرد. (منبع:عصرارتباط)

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>