۸۳۶ میلیون کاربر ۴G در چین

تازه ترین آمارها نشان می دهد که شمار کاربران و مشترکان فناوری نسل چهارم تلفن های همراه در چین به سرعت در حال افزایش بوده و هم اکنون به رقم ۸۳۶ میلیون نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، دولت چین برآورد کرده که شمار مشترکان این فناوری که سرعت بالایی به مشتریان می دهد، به احتمال زیاد از رقم کنونی هم فراتر خواهد رفت.
وزارت صنعت و فناوری اطلاع رسانی چین روز چهارشنبه در گزارش خود شمار مشترکان این تلفن ها را فقط در سه ماه گذشته ۷۷۰ میلیون نفر اعلام کرده است.
این وزارتخانه افزوده که در حال سرعت بخشیدن به این فناوری است و اینکه فضای بیشتری به لحاظ داده ها در اختیار کاربران قرار دهد.
چین در زمینه شبکه نسل چهارم اینترنت و فضای مجازی در رده نخست دنیا قرار دارد و انتظار می رود تنها تا یک سال دیگر این کشور بیش از ۲ میلیون ایستگاه مرتبط با نسل چهارم، عمدتا در روستاها و مناطق دوردست ایجاد کند.
بر اساس آخرین گزارش رسمی مرکز اطلاعات شبکه و اینترنت چین، تعداد کاربران این کشور در ماه ژوئن سال گذشته میلادی (خرداد – تیر) به ۷۱۰ میلیون نفر رسید که حدود ۳٫۱ درصد از میانگین جهانی بیشتر است.
تارنمای «یی سی» چین نیز در گزارشی اعلام کرد که بسیاری از هزینه های گذشته برای ارایه خدمات نسل چهارم از مشترکان دریافت نمی شود و برای مثال عمدتا آنها فقط حق آبونمان ماهانه و یا یک ساله می پردازند و در عوض در طول مدت اشترک، بسیاری از خدمات آنها رایگان خواهد بود و حتی مکالمات تلفنی دقیقه ای نیز محاسبه نمی شود.
با توجه به اینکه چین خود از بزرگترین سازندگان تلفن های هوشمند است و این تلفن ها با قیمت نسبتا مناسبی به مشترکان ارایه می شود، شمار کسانی که می توانند با تلفن های جدید از فناوری نسل چهارم استفاده کنند هر روز بیشتر می شود.

منبع: itanalyze

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>