AMD توانست ۵۳ درصد از بازار پردازنده‌ها را به دست بیاورد

سانی‌ویل کالیفرنیا یکی از شهرهای مهم صنعت آی‌تی است. حال خبر می‌رسد که شرکت AMD طوفان به پا کرده و توانسته در سه‌ماهه دوم سال، ۱۰٫۴ درصد از بازار پردازنده‌های با معماری X86 را به سمت خود بکشاند. در تصویر زیر نمودار منتشر شده توسط وبسایت Passmark را مشاهده می‌کنید که از اطلاعات مصرف‌کنندگان برای نتایج خود استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که اطلاعات صرفاً در مورد رایانه‌هایی است که از سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند.

AMD

بر طبق گزارشات، Ryzen توانسته موفق‌ترین محصول AMD لقب گیرد. در ابتدای سال میلادی شرکت توانسته بود ۲۰٫۶ درصد از سهم بازار را در بخش پردازنده‌های با معماری X86 به چنگ آورد. در سه‌ماهه اول توانست ۲٫۲ درصد را کسب کند و در سه‌ماهه دوم با افزایش چشمگیر ۱۰ درصدی توانست در حدود ۳۰ درصد بازار را به دست بیاورد. دلیل اصلی رشد نه‌چندان خوب شرکت در سه‌ماهه اول به‌خاطر کمبود مادربردهای AM4 و همچنین عرضه پردازنده Ryzen در ماه آخر بود. خانواده Ryzen 7 در اواخر سه‌ماهه اول و خانواده Ryzen 5 در اواسط سه‌ماهه دوم عرضه شد. ضمنا قرار است خانواده Ryzen 3 در اواخر سه‌ماهه دوم عرضه گردد که قیمت بالایی دارد و ازجمله پردازنده‌های حرفه‌ای به شمار می‌رود؛ البته نباید از ورود پردازنده موبایل AMD در این برهه زمانی غافل شد. همچنین در سه‌ماهه سوم قرار است یکی از قدرتمندترین پردازنده‌های AMD به بازار وارد شود که می‌تواند معادلات را باز هم به نفع این شرکت تحت شعاع قرار دهد.

اما این شرکت در دوره زمانی ۱۲ فروردین تا ۸ تیر در مجموع توانسته با رشد ۲۰٫۳ درصدی به یک دستاورد بزرگ برسد؛ آن هم دستیابی به ۵۳ درصد پردازنده‌های نصب‌شده در رایانه‌ها و کنسول‌ها. امروزه AMD در دنیای آی‌تی بسیار رشد کرده و حتی مشاهده می‌کنیم که باز هم به دنبال تکرار موفقیت است.

منبع: itresan

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>