WhatsApp و پایان پشتیبانی از میلیون‌ها موبایل قدیمی

به روز نگه داشتن مدل تلفن همراه در دنیای اسمارت فون‌ها که هر روز در حال تغییر و پیشرفت است، کار طاقت فرسایی خواهد بود.

ممکن است گاهی اوقات بیخیال این رقابت شوید و تصمیم به ادامه با همان گوشی قدیمی خود بگیرید چون هنوز تمامی نیازهای شما را برآورده می‌کند.

اگر شما یکی از کاربران همیشگی “WhatsApp” هستید و این برنامه را بر روی دیوایس‌های قدیمی خود اجرا می‌کنید، احتمالا از خواندن این مطلب خوشحال نخواهید شد.

“WhatsApp” اعلام کرده که تا پایان سال، پشتیانی خود را از بسیاری از تلفن همراه‌هایی که از سیستم عامل‌های قدیمی بهره می‌برند، قطع خواهد کرد.

این قطع پشتیابنی، در ابتدای ژانویه برای گوشی‌های ویندوزی، اپل و اندرویدی و در اواسط سال ۲۰۱۷ برای گوشی‌های     “Black Berry” و نوکیا، رخ خواهد داد.

“WhatsApp” درباره این تصمیم عجیب خود در هفتمین سالگرد شروع به کارش توضیح داد: ” با اینکه این گوشی‌ها بخش مهمی از داستان پیشرفت ما را تشکیل داده‌اند، اما قابلیت‌های مورد نظر ما جهت گسترش ویژگی‌های این برنامه را ارائه نمی‌دهند. این اقدام، تصمیمی سخت اما صحیح به منظور ارائه روش‌های بهتر ارتباط با دوستان و عزیزان از طریق این برنامه خواهد بود.”

به طور دقیق‌تر، گوشی‌هایی که از سیستم عامل ویندوز ۷، اندروید ۲٫۱، اندروید ۲٫۲ و۶  iOS  یا پایینتر استفاده می‌کنند تا پایان سال و گوشی‌های دارای سیستم عامل “BlackBerry 10″، نوکیا S40 و نوکیا Symbian S60 تا تاریخ ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۷، از پشتیبانی این اپلیکیشن محروم خواهند شد.

 

منبع: itiran

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>